Zveme vás, prodejce, i vás, nakupující, na Bleší trhy.

Prodávejte – nakupujte!

Dejte starým či nepotřebným věcem druhou šanci.

Bleší trh, lidově blešák či burza je v původním slova smyslu trh, kde jsou nabízeny použité předměty soukromými osobami bez nutnosti obchodní koncese. Při prodeji není třeba vést účetnictví ani z jednorázového prodeje platit daně (pokud celková částka není vyšší než 20 000 Kč za rok). Výraz bleší trh pochází ze středověku, kdy panovník nebo šlechtic přenechal darem oblečení svým poddaným. Ti s ním mohli dále obchodovat a spolu s ním se přenášeli i paraziti.

Bleší trhy ve světě
Velké bleší trhy se odehrávají v mnoha evropských i jiných městech. Nejznámější a největší jsou v Paříži a okolí (Saint-Ouen, Vanves a Montreuil), Londýně (Brick Lane Market, Portobello Market), Miláně (Fiera di Senigallia), Berlíně (Arkonaplatz), Wuppertalu, Bonnu (Flohmarkt Rheinaue), ve Vídni, Bruselu, Madridu nebo Amsterdamu (Waterlooplein- Nieuwmarkt). V Nizozemsku se velké bleší trhy pořádají v celé zemi u příležitosti státního svátku Koninginnedag. Ve Spojených státech jsou známé bleší trhy v New Yorku (Brooklyn),nebo Washingtonu DC.

Možnost pořídit/prodat ojedinělé předměty i běžné věci z druhé ruky.

Prodat můžete vše co vám doma překáží a přitom to někomu může udělat nesmírnou radost: porcelán, hrníčky, hračky, knihy, obrazy, kávomlýnky, starožitnosti, nářadí, autodíly, hudební nástroje, gramodesky, odznaky, pohlednice, armádní , rybářské a sportovní vybavení, oblečení po dětech.

Pojďte s námi znovu oživit tuto tradici i v našem městě! 

Jste prodávající- běžný občan?

Chcete-li se zúčastnit Bleších trhů jako prodávající, není nutné se předem registrovat, stačí ráno vzít věci – čím víc, tím líp – cena vstupného pro prodejce je jednotná (100,-Kč).

Na prodejní plochu vjedete přímo autem a prodávat můžete přímo z kufru, skládacího stolečku  nebo si rozložíte deku a prodáváte ze země.

V každém případě se doporučuje prodávajícím mít prodej naaranžovaný už před osmou hodinou, kdy už přicházejí návštěvníci. Příjezd bude možný od 6:15 do 7:30h.

Kdo může na Bleších trzích prodávat?

Kdokoli. Platí ale odlišná pravidla pro profesionální prodejce – živnostníky a běžného návštěvníka, který přišel prodávat své vlastní věci, nikoli zboží pořízené k prodeji za účelem zisku.

Co můžu prodávat?

Cokoli, co neodporuje legislativě. Své nové majitele si zde jistě najdou sběratelské předměty, starožitnosti, kola a jiné sportovní vybavení, oblečení, mimibazárek, elektronika, součástky, knihy, hračky, nářadí atd.

Klademe Vám na srdce samozřejmou věc, že každý je povinen udržovat pořádek a místo v nejlepším případě opustit tak, jak vypadalo před jeho příchodem.

Jste prodávající- podnikatel na IČ?

Organizační záležitosti vyřešíme na info@moravskétrhy.cz nebo tel. 775007455.

Jste nakupující?

Nechybí vám doma něco?

Třeba drobnost, kterou už dlouho sháníte nebo si jen chcete něčím udělat radost? Neváhejte ani chvilku. Na takzvanou ,,čumendu“ může přece každý.

S autem si zaparkujete poblíž akce, takže nic těžkého tahat určitě nebudete.

 

Pár fotek z Bleších trhů